مداد ابرو، جذابیت بیشتر

مداد ابرو تاثیر زیادی روی زیبایی چهره دارد. ابروهای پهن باعث می‌شود که چهره جوان تر و شاداب تر به نظر برسد و از سویی دیگر مرتب بودن ابروها جذابیت چشم ها را دو چندان می‌کند.

 

اگر ابروهایی کم پشت دارید یا اینکه به مرور زمان ابروهایتان دچار ریزش شده است یا برداشتن مداوم ابرو باعث شده ابروهایتان نازک شوند می‌توانید به سادگی و با استفاده از مداد ابرو، دوباره ابروهایی پهن و زیبا داشته باشید. 

 

انواع مداد ابرو

 

اگر تمایلی به هزینه های زیاد برای کاشت ابرو یا دردسرهای انواع تتو ابرو و میکروبلیدینگ ندارید می‌توانید به سادگی با استفاده از انواع مداد ابرو، ابروهایتان را به رنگ و فرم دلخواه درآورید.

 

توجه داشته باشید که هنگام خرید مداد ابرو باید رنگ مو، رنگ پوست و رنگ چشم خود را در نظر بگیرید. 

 

فرم ابرو تاثیر بسیار زیادی روی ظاهر صورت دارد بنابراین اگر ابروهای مرتب و پرپشتی ندارید خرید مداد ابرو درست به اندازه ریمل و سایه چشم، اهمیت پیدا می‌کند.

 

علاوه بر پر کردن ابروها می‌توانید برای پهن‌تر کردن ابروها، بلندتر کردن قد ابرو یا دادن جلوه بیشتر به تاج ابرو استفاده کنید. 

 

در صورتی که می‌خواهید ابروهایتان حالتی طبیعی داشته باشد مداد را فقط روی موهای ابرو بکشید تا موها را ضخیم تر نشان دهد نه روی پوست زیر ابرو و جاهایی که به نظر خالی می‌رسند.

 

انواع مداد ابرو 

در ادامه مقاله انواع مداد ابرو را به شما معرفی می‌نماییم تا بتوانید متناسب با نیاز و سلیقه خودتان بهترین مداد ابرو را انتخاب کنید:

 

مومی یا مداد سنتی ابرو

مداد ابرو مومی همان مدادهایی هستند که از قدیم مادرانمان برای پر کردن ابروهایشان یا کشیدن خط چشم استفاده می‌کردند. این مدادهای مومی یا واکسی شباهت زیادی به خط لب های مدادی دارند و تنها تفاوتشان در رنگ آن ها است. 

 

مداد انتخابی شما باید کم چرب و نرم باشد که رنگش پخش نشود.

 

مداد مومی ساده‌تری نو کاربردی ترین نوع مداد ابرو است که به سادگی قابل استفاده هستند و می‌توانید جاهای خالی ابرو را با این مداد ها پر کنید و سایه بزنید.

 

هرچه فشار و تعداد دفعات کشیدن این مدادها روی ابرو بیشتر شود، رنگ ابرو تیره‌تر خواهد شد. در صورتی که می‌خواهید فرم ابرو ظاهر طبیعی تری داشته باشد و حالت سه بعدی بگیرید بلافاصله بعد از استفاده از با حرکات کوتاه و سریع شانه ابرو، ابروهایتان را در جهت دلخواه مرتب کنید. 

 

ماژیک ابرو

مداد ماژیکی یا ماژیک ابرو برای افرادی که ابروهای خیلی کم پشت یا خیلی روشن دارند مناسب است. سر ماژیک ابرو باید باریک  و ظریف و انعطاف پذیر باشد که پوست را اذیت نکند و بتوانید با خطوط ظریف در جهت خطوط ابرو، به ابروهایتان فرم دهید و قسمت های خالی ابرو را پر کنید. 

 

کار با ماژیک ابرو آسان تر است و ماندگاری بیشتری دارد و باعث ایجاد چسبندگی موهای ابرو روی پوست یا به همدیگر نخواهد شد.

 

ماژیک ابرو

استفاده از ماژیک ابرو به دلیل رنگ یکنواخت و عدم ایجاد سایه و ماندگاری بیشتر نسبت به مداد مومی، طرفدار زیادی پیدا کرده است.

 

مداد هاشور ابرو

مدار هاشور ابرو معمولا سری تخت و صاف دارد که برای کشیدن خط های باریک و پر کردن ابرو و قاب گیری اطراف ابرو بسیار مناسب است و ماندگاری نسبتا طولانی‌تری نسبت به مدادهای معمولی دارد. 

 

پودر ابرو

اگر می‌خواهید ابروهایتان حالتی طبیعی تر و سایه روشن داشته باشد می‌توانید به جای مداد ابرو از کیت پودر ابرو استفاده کنید و سپس ابروها را با ژل ابرو لیفت کنید تا جلوه زیباتری پیدا کند.

 

پودر ابرو

 

راهنمای انتخاب رنگ

ابروی خوش‌رنگ و مناسب باعث می‌شود زیبایی چشم ها بیشتر دیده شود. به هنگام خرید باید رنگ پوست و به خصوص رنگ موها را در نظر بگیرید تا تناسب بهتری به آرایشتان بدهید. 

 

مناسب رنگ مو مشکی  و پرکلاغی

معمولا استفاده از مداد ابروی مشکی، زیادی ابروها را بولد می‌کند و ظاهر خوشایندی ندارد بهتر است از رنگ قهوه ای متوسط تا تیره برای ابروها استفاده کنید.

 

اگر موهایتان به صورت طبیعی پر کلاغی است نیازی به ابروی روشن ندارید. ابروی مشکی تناسب بسیار عالی با موهای پرکلاغی شما دارد.

 

مناسب رنگ مو قهوه ای 

همیشه باید مداد را 1 – 2 درجه روشن تر از رنگ مو قهوه ای انتخاب کنید. ولی اگر چشمانتان روشن است می‌توانید از مداد ابرویی استفاده کنید که یک درجه تیره تر از رنگ موهایتان است ولی اگر چشمانتان تیره است انتخاب رنگی که یک درجه روشن تر از رنگ موها باشد بهتر است.

 

اگر موی قهوه ای تان را لایت کرده اید بهتر است مداد را همرنگ با لایت استفاده کنید نه با زمینه.

 

متناسب با رنگ مو بلوند 

اگر موهایی بلوند یا هایلایت شده دارید نباید ابروها را زیادی روشن کنید، روشن بودن ابرو صورتتان را خسته و بی حال می‌کند. شما باید مداد ابرو را با تیره ترین بخش مو هماهنگ  کنید. تیره تر بودن رنگ ابرو نسبت به موها باعث می‌شود چشم ها جلوه بیشتری پیدا کنند.

 

اگر ابروهای روشنی دارید می‌توانید رنگشان را تیره تر کنید ولی هرگز نباید از رنگ خیلی تیره استفاده کنید چون باعث غیر طبیعی شدن ابروهایتان خواهد شد و جلوه خوبی نخواهد داست.

 

مداد ابرو

 

همیشه هنگام انتخاب رنگ مداد ابرو، باید از هماهنگی آن با رنگ پوستتان مطمئن شوید و یک تا دو درجه روشن تر از رنگ موها انتخاب نمایید. 

 

مناسب رنگ مو شرابی و بادمجانی

 اگر موهایتان را شرابی یا بادمجانی کرده اید نیازی نیست ابروها را هم به همان رنگ درآورید. اگر رنگ مویتان تناژ سرد دارد، مداد ابروی قهوه ای روشن استفاده کنید و اگر رنگ مویتان تناژ کرم دارد مداد ابروی قهوه ای تیره برایتان بهتر است. 

 

مناسب رنگ موی هویجی 

رنگ موی هویجی یا نارنجی رواج زیادی در کشورمان ندارد ولی در صورتی که چنین رنگ مویی دارید بهتر است از مداد ابروی تیره تر از رنگ مو مثل دودی یا مسی استفاده کنید. تیره تر بودن تناژ رنگ ابروهایتان باعث می‌شود چهره جذاب تری داشته باشید.

 

منبع  بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

به اشتراک بگذارید:

author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.