اطلاعات تماس

ژلیش ناخن چیست؟

قبل از اینکه بگوییم ژلیش ناخن چیست، باید بدانید ژلیش یا لاک ژل از مونومرها و الیگومرهای اکریلیک تشکیل شده است که وقتی زیر اشعه UV قرار می‌گیرند به ناخن می‌چسبد. این فرآیند پختن curing نامیده می‌شود و در عرض چند ثانیه، ژل مایع به یک پوشش سخت و مقاوم در برابر مواد شیمیایی تبدیل می‌شود. شما همچنین می‌توانید برای خشک شدن لاک از یک چراغ LED هم استفاده کنید، اما این کار 2 دقیقه طول می‌کشد، درحالی‌که نور UV برای فرایند پختن فقط به 5 تا 45 ثانیه نیاز دارد.

 

 

آیا لاک ژل بدون اشعه UV خشک می‌شود؟

ژلیش ناخن

خیر، لاک ژل کاملاً بر خلاف لاک ناخن معمولی است و برای تشکیل یک‌لایه سخت به اشعه UV یا LED نیاز دارد.

 

ژلیش ناخن چیست: ماندگاری ژلیش ناخن چقدر است؟

به طور متوسط، ژلیش ناخن دو تا سه هفته ماندگاری دارد.

 

هزینه متوسط ​​ژلیش ناخن چقدر است؟

هزینه ژلیش ناخن از  80 تا 200 هزار تومان با توجه به سالن زیبایی متغیر است.

 

چگونه می‌توانم ماندگاری ژلیش ناخن ها را طولانی تر کنم؟

ماندگاری ژلیش به آسانی به قرار دادن ناخن ها برای مدت بیشتر در زیر اشعه uv بستگی دارد. رندی شولر، شیمی‌دان محصولات آرایشی و یکی از بنیان‌گذاران thebeautybrains.com می‌گوید: «اگر لاک را کمتر خشک کنید و نور UV کافی به آن ندهید، لاک به اندازه کافی سفت نمی‌شود».

 

از نظر تئوری این امکان وجود دارد که اگر ناخن ها را کمی بیشتر زیر نور Uv قرار دهید، ژلیش شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت. اگر وقت دارید و ناخن کار شما در کار خود مهارت زیادی دارد، دست خود را برای یک دور بیشتر در دستگاه زیر اشعه uv بگذارید تا مانیکور شما ماندگاری طولانی تری داشته باشد.

 

ژلیش ناخن چیست: آیا ژلیش ناخن بی خطر است؟

ژلیش ناخن و هزینه آن

شولر می‌گوید: مطالعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه uv برای مانیکور ناخن می‌تواند منجر به سرطان پوست شود، اما مطالعات دیگر این موضوع را رد کرده اند. یک مطالعه در سال 2015 که در JAMA Dermatology منتشر شد به این نتیجه رسید که خطر ابتلا به سرطان پوست در اثر اشعه UV برای مانیکور ناخن کم است، اما افرادی که این کار را انجام می‌دهند باید از ضد آفتاب‌های مسدودکننده فیزیکی یا دستکش‌های محافظ UVA برای محدود کردن خطر سرطان‌زایی و پیری ناشی از نور استفاده کنند.

 

چگونه ژلیش ناخن را پاک کنم؟

به دلیل سختی مواد شیمیایی، لاک ژل را نمی‌توان به راحتی با استون پاک کرد و باید برای چند دقیقه سوهان کشیده شود یا برای مدت زیادی در استون خیسانده شود تا ژل سفت شده از روی ناخن جدا شود. این فرآیند به زمان کمی نیاز دارد، اما بسیار مهم است که ژلیش ناخن را به روش صحیح پاک کنید نه اینکه فقط آن را از روی ناخن بردارید.

 

آیا ژلیش به ناخن هایم آسیب می‌رساند؟

خبر خوب این است که ژلیش ناخن به خودی خود به ناخن های شما آسیب نمی‌رساند. با این حال، پاک کردن ژلیش می‌تواند به ناخن های شما آسیب برساند. زمانی که لاک را با سوهان پاک و از روی ناخن جدا می‌کنید، به ناچار قسمتی از سطح ناخن طبیعی خود را هم می‌تراشید و آن را نازک‌تر و ضعیف‌تر می‌کنید.

 

آیا می‌توانم روی ژلیش یک لایه لاک معمولی اضافه کنم و همان نتیجه ژلیش را داشته باشم؟

خیر، به گفته ناخن کارها، این کار از نظر علمی نادرست است. دلیل این امر این است: لاک ناخن معمولی به مدت 24 ساعت کاملاً خشک نمی‌شود (ممکن است این‌طور به نظر برسد، اما حلال های موجود در لاک ناخن معمولی هنوز در حال خشک شدن هستند)؛ بنابراین، اگر می‌خواهید تاپ ژل را روی لاک معمولی بزنید، تنها کاری که باید انجام دهید، این است که لاک خیس را با دستگاه نور uv خشک کنید، چون لاک خیس می‌تواند همه چیز را کثیف کند.

ژلیش ناخن چیست

حرف آخر

ما در این مطلب کوتاه در بخش آرایش و زیبایی، درباره اینکه ژلیش ناخن چیست و چه مزایا و خطراتی دارد و مدت زمان ماندگاری آن، مطالبی بیان کردیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد.

 

منبع salamdonya

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.