جهت رزرو تبلیغات

لطفا برای رزرو تبلیغات، نام حوزه فعالیت و شماره تماس خود را به ایمیل ما ارسال کنید.

فیکساتور چیست؟

فیکساتور یک محصول آرایشی بسیار مهم و تاثیرگذار در بازار است که کمک می‌کند آرایش ما درست مانند همان ساعت نخست، دست نخورده و ثابت باقی بماند. این محصول با عنوان اسپری فیکساتور یا پودر فیکس شناخته می‌شود.

 

فیکساتور یا تثبیت کننده ی آرایش چیست؟

فیکساتور یا تثبیت کننده ی آرایش همان طور که از نامش پیداست سبب ثابت ماندن آرایش صورت می‌شود. شما می‌توانید هنگامی‌که آرایش خود را به صورت کامل انجام دادید برای جلوگیری از تغيير آن از تثبیت کننده های آرایشی یا فیکساتورها استفاده کنید.

فیکساتور را روی تمام وسیله ها آرایشی مثل کرم پودر، پنکک، کانسیلر، رژگونه و … می‌توانید استفاده کنید.

 

فیکساتور و کاربرد آن

 

انواع فیکساتور

معمولاً فیکساتورها به دو شکل اسپری و پودری هستند که خرید اسپری فیکساتور، نسبت به نوع پودری آن طرفدار بیشتری دارد.

 

اسپری فیکس کننده

این نوع از فیکساتورها به علت داشتن بافت سبک و بی رنگ، بافت و رنگ آرایش شما را دچار تغيير نمی‌کنند. این محصولات برای همه ی شرایط آب و هوایی مناسب هستند و تقریباً می‌توان گفت در هر شرایطی آرایش را روی صورت ماندگار نگه می‌دارند و از پخش شدن آرایش روی صورت شما جلوگیری می‌کنند.

 

قيمت اسپری فیکساتور نسبت به ديگر لوازم آرایش صورت هم قابل قبول است. با خرید بهترین اسپری فیکس کننده آرایش، می‌توانید از چرب شدن پوست و برق افتادن به‌ویژه در نواحی بینی و پیشانی، پيش‌گيري می‌کند.

 

کاربردهای مهم اسپری فیکس کننده

شما می‌توانید وقتی که براش را به سایه آغشته می‌کنید، روی آن قدری اسپری فیکس کننده بزنید و بعد از آن، سایه بکشید. با این کار، دوام سایه بیشتر می‌شود. البته در آغاز، سایه چشم مرطوب به نظر می‌رسد ولی پس از خشک شدن اسپری فیکس کننده، سایه چشم شما ظاهری بهتر و جذاب تر پیدا می‌کند.

 

همچنين شما می‌توانید از اسپری فیکس کننده آرایش برای مرطوب کردن اسفنج آرایشی خود استفاده کنید که باعث می‌شود کرم پودر یکنواخت‌تر و راحت‌تر روی پوست شما بنشیند.

 

شیوه استفاده از اسپری فیکساتور

پس از پایان یافتن آرایش صورت خود، اسپری فیکساتور را روی آن استفاده کنید. نخست محتويات اسپری را به خوبی تکان دهید و به اندازه طول بازوی خویش از صورت دور نگاه دارید.

 

چشمان خود را ببندید و چند پاف از آن روی آرایش اسپری کنید. برای جذب اسپری نیازی به ماساژ نیست؛ تنها کافی است قدری زمان دهید تا به‌طور طبیعی خشک شود.

 

پودر فیکس کننده

فیکساتورهای پودری، به صورت مات یا براق تولید می‌شوند و سفارش می‌شود این پودرها را به میزان خيلي کم روی پوست استفاده کنید. با استفاده از پودر فیکس کننده می‌توانید سایه و رژ لب را هم زمان فیکس کنید.

 

استفاده از این محصولات علاوه بر دوام بیشتر آرایش، نقص و عیب های صورت را از بین می‌برد و احساس خشنودی را در شما ایجاد می‌کند.

 

فیکساتور پودری

 

شیوه استفاده از پودر فیکس کننده

چنانچه تصمیم استفاده از فیکساتور آرایش پودری دارید، کافی است بعد از پایان آرایش با یک براش قدری از پودر را برداشته و به آرامی روی کل صورت پخش کنید. حتی می‌توانید مقدار بیشتری از آن را در نواحی پیشانی، چانه و بینی خویش بکار بندید.

 

استفاده تثبیت کننده آرایش برای کدام پوست ها توصیه می‌شود

شاید برای شما سؤال خلق شود این تثبیت کننده ها برای همه قابل استفاده است یا خیر؟ در جواب به این سؤال می‌توان گفت استفاده از فیکساتور برای همه پوست ها توصیه می‌شود ولی باید نظر به پوست خود از این تثبیت کننده ها استفاده کنید.

 

فیکساتور برای پوست های خشک

افرادی که از پوست های خشک برخوردار هستید لازم است از نوع اسپری آن استفاده نماید تا مانع خشکی پوست شما شود.

 

فیکساتور برای پوست های چرب

چنانچه شما پوستی چرب دارید باید از نوع پودری آن استفاده نماید چرا‌که اسپری های فیکساتور سبب مرطوب شدن پوست شده و چربی سطح پوست را افزایش می‌دهد و در نتیجه آرایش صورت شما دوام خود را از دست داده و از بین خواهد رفت، پس لازم است از نوع پودری آن برای پوست های چرب استفاده کنید.

 

آیا استفاده از فیکساتورها ضروری است؟

اگر تصمیم دارید در مهمانی شرکت کنید و یا برایتان مهم است در یک روز خاص آرایشتان ثابت بماند استفاده از تثبیت کننده ها ضروری است. ولی توجه کنید از فیکساتورها به صورت مداوم استفاده نکنید.

 

فیکساتور و کاربردش

 

آیا فیکساتورها برای پوست مضر نیستند؟

واقعیتی که وجود دارد این است که نباید در آرایش های روزانه از فیکساتور استفاده کرد. این محصولات از مواد پلیمری برای ثابت نگه داشتن آرایش ساخته‌شده‌اند. استفاده‌ی هرروز از این مواد می‌تواند برای پوست بسیار زیان آور باشد.

 

این خصوصیت حتی برای بهترین پودر فیکس موجود در بازار هم صدق می‌کند و باز هم امکان دارد استفاده ی هر روزه از آن برای پوست شما بسیار مضر باشد.

 

فیکساتورها از دو روش می‌توانند صورت شما را دربرابر ریختن میکاپ مقاوم کند. یکی ایجاد چسبندگی بر روی صورت است و دیگری به وجود آوردن حالتی که متوقف شدن فعالیت های پوستی معروف است. همین خاصیت ها باعث می‌شود که استفاده‌ی زیاد آن‌ها به پوست آسیب برساند.

 

تفاوت پرایمر و فیکساتور چیست؟

پرایمر پایه و اساس برای زیر سازی آرایش است که سبب یک دستی و افزایش دوام آرایش می‌شود، در حالی پودر فیکس در انتهای آرایش برای ثابت کردن و دوام بیشتر و جلوگیری از براق شدن آرایش استفاده می‌شود.

 

منبع  بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.