اطلاعات تماس

عقب افتادن پریود و ترشحات سفید نشانه چیست

از دلایل عقب افتادن پریود همراه با ترشحات سفید علاوه بر بارداری می توان دلایل دیگری نیز نام برد، مانند:

 • مبتلا بودن به سندروم تخمدان پلی کیستیک
  • داشتن بیماری‌هایی نظیر دیابت
  • بوجود آمدن تغییرات هورمونی در بدن
  • نزدیک شدن زمان یائسگی
  • چاقی بدن و یا لاغر شدن بدون علت
  • استفاده از قرص‌های ضد بارداری
  • داشتن استرس

  علت عقب افتادن پریود و ترشحات سفید دخترانه (دختر مجرد)

  1. عقب افتادن پریود دختران به دلیل؛ منارک

  علت عقب افتادن پریود و ترشحات سفید دخترانه و در نامزدی چیست

  دختران نوجوان که به تازگی دوره پریود آنها شروع شده همواره با بی نظمی و عقب افتادن تاریخ قاعدگی خود روبرو می شوند و این امر کلاملا طبیعی است و مدتی زمان می برد تا از الگوی منظمی برخوردار شوند گاهی سنگین و گاهی نیز سبک خواهد بود و نگرانی ندارد.

   

  2. عقب افتادن پریود دختران به دلیل؛ استرس

  استرس از دلایل مهم و اساسی است که بر تمامی اندام بدن تاثیرگذار می باشد، چرخه قاعدگی نیز از این دسته موارد می باشد که تحت تاثیر استرس در هیپوتالاموس تداخل ایجاد می کند و باعث بی نظمی در چرخه قاعدگی می شود، همچنین در باعث می شود که غده هیپوفیز تحت تاثیر قرار بگیرد و در کار هورمون های محرک تخمدان خلل ایجاد نماید و موجب عقب یا جلو افتادن دوره پریودی خواهد شد.

  3. عقب افتادن پریود دختران به دلیل؛ اضافه وزن یا چاقی

  داشتن وزن زیاد علاوه بر تهدید بدن به داشتن بیماری هایی از قبیل چربی، دیابت می تواند در چرخه سیکل قاعدگی نیز تأثیر گذار باشد، زیرا یکی از هورمون های اصلی برای تنظیم قاعدگی استروژن می باشد که در چربی بدن یافت می شود، زمانی که چربی بیش از حد در بدن انباشته شود سطح استروژن را نیز افزایش می دهد و همین دلیلی خواهد بود که زمان چرخه قاعدگی به تاخیر بیفتد.

  عوارض چاقی در پریود

  4. عقب افتادن پریود دختران به دلیل؛ سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

  تا زمانی که تخمک ها در بدن زنان آزاد نشوند روند پریودی آغاز نخواهد شد، در طی چرخه ی قاعدگی نیز هر تخمدان تقریبا 5 فولیکون ایجاد خواهد کرد، این فولیکون ها تخمک بالغ را جهت تبدیل شدن به تخمک گذاری آزاد می کنند. اما دختران و زنانی که دچار مشکل سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) هستند فولیکون های بیشتری در بدن دارند و همین امر موجب خواهد بود تا زمان پریود آنها دیرتر رخ دهد.

  5. عقب افتادن پریود دختران به دلیل؛ انجام ورزش های سنگین

  برخی از دختران و زنان که مشغول انجام فعالیت های سنگین ورزشی می شوند تغییراتی در چرخه قاعدگی خود مشاهده می کنند مانند تاخیر در شروع قاعدگی، بی نظمی قالدگی و یا حتی در تمام طول انجام ورزش توسط ورزشکاران حرفه ای این امکان وجود دارد که در ماه هیچ پریودی رخ ندهد.

  6. عقب افتادن پریود دختران به دلیل؛ سوء تغذیه

  تغذیه مناسب و صحیح در تمام دوره های زندگی موجب سلامت و طی شدن روند صحیح و مناسب بدن انسان خواهد شد، دوره قاعدگی نیز بسیار مرتب به تغذیه می باشد، گاه مشاهده شده که با نصرف یک ماده غذایی خونریزی کم و یا بسیار رخ داده است، سوءتغذیه و بی اشتهایی عصبی می تواند باعث کاهش وزن شود و همین امر نیز موجب خواهد شد که چرخه قاعدگی بسیار نامنظمی داشته باشید.

   

  7.عقب افتادن پریود دختران به دلیل؛ عفونت ها و بیماری ها

  آنفولانزا، سینوزیت ،ورم لوزه برخی از بیماری های عفونی می باشندکه در بروز به موقع قاعدگی می توانند اختلال ایجاد کنند مصرف داروهای آنتی بیوتیک نیز در تاخیر دوره پرطودی بی تاثیر نخواهد بود.

  پریود چیست

  8. عقب افتادن پریود دختران به دلیل؛ تیروئید

  غده تیروئید با کم کاری و پرکاری خود تعادل عادت ماهانه را برهم خواهد زد، بهتر است برای درمان مشکل تیروئید خود به پزشک مراجعه نمایید.

   

  9.عقب افتادن پریود دختران به دلیل؛ دیابت 

  داشتن قندخون بالا اثر بسیار مستقیمی در عقب افتادن پریود دارد، دیابت بالا موجب خواهد شد که تخمک گذاری در بدن دچار اختلال شود و  با تاخیر روبرو شود.

  عقب افتادن پریود و ترشحات سفید در نامزدی

  به تاخیر افتادن پریود و ترشحات سفید در دوران نامزدی اگر که از باردار نبودن خود مطمئن هستید می تواند دلایلی نظیر ؛ اختلال تخمک گذاری به دلیل وجود تخمدان پلی کیستیک، اختلالات هورمونی مانند کم کاری یا پرکاری تیروئید، بیماری دیابت، داشتن مشکلات اجتماعی و استرس های روانی داشته باشد.

   

  عقب افتادن پریود و ترشحات سفید در نوجوانان

  دختران نوجوان از سن 11 تا 16 سالگی اولین عادت ماهانه شان آغاز خواهد شد که به طور میانگین هر سیکل قاعدگی شان نیز 28 روز ادامه خواهد داشت که البته به نسبت محیط زندگی، عوامل فیزیکی و ژنتیکشان می تواند زمانش زودتر و یا دیرتر آغاز شود، اما با بروز ترشحات سفید رنگ بهتر است به دلایل علت عقب افتادن پریود و ترشحات سفید دخترانه رجوع کنید که در همین مطلب به آن اشاره شده است.

   

  عقب افتادن پریود و ترشحات سفید در شیردهی

  زنان در دوران شیردهی به نوزاد خود هورمون پرولاکتین آنها که بوسیله غده هیپوفیز مغز تولید می‎شود بالا می رود، این هورمون شیر مادر را تامین می کند تا کودک از آن تغذیه کند، اوایل تولد به دلیل اینکه نوزاد بیشتر از شیر مادر استفاده می کند مادر چرخه قاعدگی اش به تلویق می افتد اما با بزرگتر شدن کودک و همچنین قطع شیردهی مادر نیز پریود خواهد شد، از دیگر عوامل به تعویق افتادن دوره پریودی زنان در دوران شیردهی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وجود فیبروم رحمی (سلول‎های غیر سرطانی روی رحم)
  • افت شدید وزن
  • بروز کیست تخمدان یا سندرم تخمدان
  • پلی‎کیستیک (PCOS)
  • وجود التهابات در لگن
  • آندومتریوز

  عقب افتادن پریود و درد شکم

  درمان درد پریود

  1. عقب افتادن پریود و درد شکم به دلیل ؛ استفاده از روش های جلوگیری بارداری هورمونی

  انجام آی یو دی های هورمونی موجب عقب افتادن و یا قطع پریودی می شود این دستگاه ها پوشش جداره رحم را نازک می کند به همین دلیل موحب می شود که پریودی صورت نگیرد.

  2. عقب افتادن پریود و درد شکم به دلیل ؛ عدم تخمک گذاری

  تغییرات هورمونی مرتبط با سندرم قبل از قاعدگی (PMS) هر از چند وقت یکبار در بدن زنان رخ می دهد و موجب می شود که در آن ماه تخمک گذاری صورت نگیرد به همین ترتیب پریودی نیز رخ نمی دهد.

  3. عقب افتادن پریود و درد شکم به دلیل ؛ بارداری

  بارداری از مطمئن ترین دلایلی است که در آن دوره پریودی قطع می شود و فرد دچار درد شکمی می شود اما از خونریزی قاعدگی خبری نیست.

  4. عقب افتادن پریود و درد شکم به دلیل ؛ پولیپ رحم

  پولیپ در رحم در کنار کولون ایجاد می شود، کولون ها از تومورهای خوش خیم کوچکی هستند که در رحم بوجود می آیند و دیواره رحم  را از حد معمول ضخیمتر می کند، به همین دلیل ضمن تاخیر در دوره پریودی موجب درد در ناحیه شکم و رحم می شوند.

  5. عقب افتادن پریود و درد شکم به دلیل ؛ سندرم روده تحریک پذیر (IBS)

  اغلب زنان در زمان دوره قاعدگی خود ضمن تغییر زمان و شروع دوره دچار دردهای شکمی می شوند که ابتلا به IBS یکی از دلایل آن می باشد. به عبارت ساده تر اختلال روده ای موجب درد در ناحیه شکم خواهد شد، که همراه با یبوست و اسهال نیز می باشد.

  6. عقب افتادن پریود و درد شکم به دلیل ؛ ابتلا به سرطان تخمدان

  درست است که سرطان تخمدان عارضه ای نادر است اما کشنده ترین آنها خواهد بود، در کنار توقف قاعدگی در فرد نفخ شکم، مشکلات ادراری، کاهش وزن و درد زیاد نیز از علائم بروز این بیماری می باشد که در صورت قطع بیش از سه دوره پریودی باید مشکوک شوید و حتما نزد متخصص بروید.

  آیا عقب افتادن پریود نشانه عفونت است

  تاخیر دوره پریودی به دلیل داشتن عفونت نمی باشد و اکثر افراد احساس می کنند اغلب مشکلات رحمی زنان به دلیل ابتلا به عفونت می باشد اما بهتر است بدانید که این مشکل دلایل دیگری دارد که به آنها اشاره کردیم.

  عقب افتادن پریود تا چند روز طبیعی هستش

  جابجا شدن زمان پریودی و همچنین کم یا زیاد شدن خونریزی در زنان از مسائل غیرحل نمی باشد و در اکثر مواقع طبیعی است که در سال یک یا دو دوره از پریودی تاریخش عقب یا جلو بیفتد و از دلایل آن می توان به اتفاقاتی که در دیواره‌ی رحم‌تان رخ می دهد اشاره کرد.

  زمان پریود

  دوره قاعدگی هر فرد نیز متغییر می باشد برخی ها 28 روزه و برخی نیز 30 روزه می باشند که بستگی به نوسانات هورمونی دارد و با بالا رفتن سن نیز مدت آن کوتاه تر و سبک تر خواهد شد و معمولا درد شکمی نیز کاهش و یا قطع می شود.

  سخن آخر

  با دریافت علائم تاخیر در دوره پریودی اگر از باردار نبودن خود مطمئن هستید بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا با یافتن علت دقیق مشکلتان را حل نماید. 

منبع : salamdonya

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.