میلک شیک شکلاتی خوشمزه و ساده با بستنی و موز

قبل از طرز تهیه میلک شیک شکلاتی یا شیک شکلات بهتر است بدانید یکی از دسر های خوشمزه و لذیذ بوده که طرفداران زیادی دارد و یک پیشنهاد ویژه برای کسانی بوده که علاقه مند به طعم شکلات هستند. میلک شیک شکلاتی را می‌توانید به راحتی و سادگی در خانه تهیه کنید و برای مهمانی ها و دور همی های خود و حتی یک عصرانه آماده کنید.

 

یک نوشیدنی شیرین که از مخلوط بستنی ها و شیر و طعم دهنده ها تهیه می‌شود. میلک شیک در قرن 20 میلادی در ایالت متحده به وجود آمد و بعد از آمدن مخلوط کن های برقی محبوبیت آن بین جوانان بیشتر شد و میلک شکلات نماد معصومیت جوانان شد.

 

طرز تهیه میلک شیک شکلاتی خوشمزه

 

مواد لازم برای طرز تهیه میلک شیک شکلاتی خوشمزه با کیک و موز

کیک یا بیسکوییت 100 گرم
شکلات تخته ای 50 گرم
شیر 2 لیوان
بستنی وانیلی 4 قاشق غذاخوری
سس شکلاتی و سس کاراملی به مقدار لازم
موز 2 عدد

 

دستور پخت میلک شیک شکلات ساده و خوشمزه با کیک و موز

مرحله اول، آماده سازی لیوان سرو: ابتدا لیوان سرو میلک شیک را بردارید و از سس شکلاتی به صورت پخش روی دیواره های لیوان بریزید و به آن طرح دهید و مدت 15 دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا شکلات ریخته شده سفت شود و روی دیواره لیوان قرار بگیرد.

 

مرحله دوم آماده سازی مواد

موز ها را پوست بگیرید و آن ها را روی تخته برش خرد کنید. مقداری کیک آماده شکلاتی را برش دهید یا می‌توانید از بیسکوییت آماده استفاده کنید. سپس کتری را روشن کنید و داخل ظرفی شکلات تخته ای را خرد کنید و روی بخار کتری قرار دهید و هم بزنید تا مواد ذوب شود. سپس شکلات را کنار بگذارید تا سرد شود.

 

تهیه میلک شیک شکلاتی خوشمزه

 

مرحله سوم آماده سازی میلک شیک

داخل مخلوط کن موز های خرد شده را به همراه بستنی و شیر و شکلات ذوب شده و کیک یا بیسکوییت خرد شده را بریزید و درب مخلوط کن را بگذارید و آن را طی 3 مرحله به مدت 1 دقیقه روشن کنید و در بین روشن کردن مخلوط کن به آن استراحت دهید.

 

مرحله آخر سرو میلک شیک

مواد مخلوط شده را داخل لیوان از قبل آماده شده بریزید. می‌توانید برای تزئین بیشتر بعد از این که لیوان را از فریزر خارج کردید. لبه لیوان را داخل کاسه ای که سس کاراملی ریخته شده آغشته کنید و سپس ترافل رنگی را داخل کاسه ای بریزید و لبه لیوان را بعد از سس کارامل به ترافل آغشته کنید. سپس مخلوط را داخل لیوان بریزید. میلک شیک آماده است. نوش جان.

 

نکات مهم برای تهیه میلک شیک شکلاتی با بستنی

  • می‌توانید با خامه قنادی روی شیک را با کمک قیف و ماسوره تزئین کنید.

 

  • می‌توانید از بستنی شکلاتی داخل مواد به جای بستنی وانیلی استفاده کنید.

 

  • می‌توانید مقداری پودر نسکافه داخل مخلوط در صورت تمایل استفاده کنید.

 

  • می‌توانید به جای شکلات تخته ای از نوتلا داخل مواد استفاده کنید و برای هر نفر 2 قاشق غذاخوری در نظر بگیرید.

 

منبع salamdonya

به اشتراک بگذارید:

author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.