تسکین دندان درد

دکتر لاله نصیری، جراح و دندان‌پزشک عنوان کرد: یکی از بهترین روش‌ها برای تسکین دندان درد در مواقع اورژانسی استفاده ترکیبی از عسل و پودر دارچین است.

 

وی در ادامه مطلب خود افزود: برای تهیه این مخلوط کافی است یک قاشق چای‌خوری پودر نرم شده دارچین را با ۳ قاشق چای‌خوری عسل مخلوط‌کنید و آن را روی دندان و لثه بمالید. وی خاطرنشان کرد: درصورتی‌که از این مرهم سه بار در روز استفاده کنید درد دندان به‌طور کامل از بین می‌رود.

 

تمیز کردن کامل دهان

گاهی در اثر به دام افتادن تکه‌های کوچک غذا در لای دندان‌ها و تشدید درد‌های ناشی از پوسیدگی دندان و التهاب لثه اتفاق می‌افتد. در این موارد تمیز کردن دندان می‌تواند در کاهش درد و حل مشکلتان مؤثر باشد.

 

استفاده از نخ دندان

 به کمک نخ دندان لای دندان‌ها را تمیز کنید تا اگر تکه‌ای از غذا لای دندان‌هایتان باقی‌مانده خارج شود.

 

استفاده از کمپرس سرد

یک کیسه نگهداری غذا را با یخ پرکنید، روی آن را با یک پارچه نازک یا دستمال توالت بپوشانید و روی ناحیه‌ای از گونه که در قسمت خارجی دندان قرار دارد بگذارید.

 

دندان درد کمپرس یخ

 

سرمای کمپرس سرد موجب تسکین درد می‌شود. استفاده از بسته یخ نیز می‌تواند همین تأثیر را داشته باشد. فقط فراموش نکنید روی آن را با یک دستمال بپوشانید.

 

یخ را به‌طور مستقیم روی دندان قرار ندهید، زیرا این کار درد را تشدید می‌کند؛ مخصوصا اگر ناشی از التهابات باشد دندان به دما‌های خیلی سرد یا گرم حساس می‌شود.

 

در صورت التهاب مغز دندان، گرما سبب تسکین می‌شود. اگر با استفاده از کمپرس سرد دردتان افزایش یافت، از کمپرس گرم به‌جای آن استفاده کنید.

 

در آخر اگر هیچ کدام از موارد ذکر شده باعث ساکت شدن درد نشد بهتر است هر چه زود تر نزد دندان پزشک رفته تا درمان صورت گیرد.

 

منبع پرشین وی

برگرفته از tabnakbato

به اشتراک بگذارید:

author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.