روستا سرآقاسید کجاست؟

روستا سرآقاسید با معماری های پلکانی بی نظیر و دیدنی در استان چهارمحال بختیاری است. این استان با قرارگیری در کوهستان های زاگرس و با برخورداری از معماری های اصیل پلکانی شگفتی های زیادی دارد.

 

زیبایی های روستا سرآقاسید

این روستا از ویژگی های و آداب و رسوم خود برخوردار هستند. در سال های اخیر این نواحی از طبیعت زیبا و بکری برخوردار بوده و به همین یکی از نواحی تفریحی زیبا در استان هستند.

 

روستا سرآقاسید.

 

این روستا با وجود امکانات محدود خود مکانی آرامش بخش و پرطرفدار است. اگر می‌خواهید به مکانی دنج سفر کنید، باید سری به این روستا بزنید. این روستا از مکان های دیدنی چهار محال بختیاری است که نباید آن را از دست بدهید.

 

این روستای دیدنی در بخش مرکزی دهستان میانکوه و در استان چهارمحال بختیاری قرار دارد. اطراف این روستا نیز زیبایی های بی شمار قابل دیدن هستند.

 

یکی از ویژگی های بکر در  این روستا ساختار و معماری پلکانی آن است. درون این روستا امکانات تفریحی زیادی وجود ندارد، اما آرامش حاکم در آن می‌تواند شما را به سوی خود جذب کند.

 

پیشینه تاریخی روستا

شواهد تاریخی از این روستا نشان می‌دهد که قدمت آن متعلق به دوران پارینه سنگی است. این نواحی اولین پناهگاه ها انسانی بوده و قدمت بسیار بالایی دارد.

 

شجره نامه ای که از امامزاده این روستا باقی‌مانده است، نشان می‌دهد که این روستا از زمان خویشاوندان آقا سید که ۶۰۰ سال پیش از برپا شده است. این امامزاده در حال حاضر محل دفن آقا سید بوده و دلیل نام‌گذاری این دهکده نیز به همین علت است.

 

جاذبه های روستا

روستا سرآقاسید از جاذبه های زیادی برای گردشگران برخوردار است. با سفر به این روستا بازدید از معماری پلکانی یکی از مهم ترین تجربه های شما خواهد بود.

 

sar-agha-seyed-

 

این نواحی در فصل های مختلفی از سال دارای زیبایی بوده اما سفر در فصل زمستان با یخبندان همراه است. طبیعت این روستا بسیار بکر و دست‌ نخورده است. درختان چنار و بلوط که مشاهده می‌کنید هر یک دارای قدمت بالایی هستند.

 

باغ های سرسبز و متنوع در این روستا چشم انداز زیباتری به آن بخشیده اند. در اطراف روستا درختچه‌هایی از بلوط مشاهده می‌کنید که میوه های خوشمزه دارند.

 

این روستا قدمتی ۳۰۰ ساله دارد و لا به لای کوه های مرتفع آن می‌توانید گیاهان معطر و کوهی را مشاهده کنید. خانه های این روستا که اغلب قدیمی بوده محلی برای اسکان بوده و شما با تماشای آن به نهایت آرامش می‌رسید.

 

این خانه های قدیمی با سنگ و چوب ساخته شده اند که از مصالح قدیمی هستند. حالا می‌توانید سری به امامزاده بزنید. این امامزاده قدیمی بوده و برای اهالی این روستا اهمیت زیادی دارد.

 

این روستا امروزه از دیدنی های چهار محال بختیاری هستند. بخش مهمی از زیبایی های این روستا را نیز فرهنگ و سنت‌های آن شکل می‌دهند. شما با بازدید از این روستا می‌توانید از نزدیک سبک زندگی مردمان آن را مشاهده کنید.

 

منبع arga-mag

به اشتراک بگذارید:

author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.