جنگل دو هزار و سه هزار تنکابن، مراتع سرسبز و چشمه سارهای زیبا

یکی از نواحی دیدنی بکر و پر جاذبه ای که می‌توانید در نواحی تنکابن مشاهده کنید، جنگل دو هزار و سه هزار است. این جنگل‌ها دارای مراتعی سرسبز بوده و اهمیت گردشگری بالایی دارند. مجموعه ای از درختان هیرکانی و چشمه ‌سارها در این نواحی می‌تواند برای گردشگران و علاقه‌مندان جالب توجه باشد.

 

معرفی جنگل دو هزار و سه هزار

این جنگل‌ها سراسر از چشم اندازهای طبیعی و جاذبه های متنوعی هستند که شما از آن ها دیدن خواهید کرد. همان‌طور که اشاره شد این نواحی دارای چشمه سارها و آبشارهای مرتفعی بوده که در این بخش با آن ها آشنا می‌شوید. این نواحی ویژه طبیعت دوستان بوده و از زیبایی های منحصر به فردی برخوردار بوده. این جنگل‌ها از مکان های دیدنی تنکابن است.

 

جاده جنگل دو هزار و سه هزار تنکابن (1)

 

این نواحی جنگلی در استان مازندران واقع شده و دارای مسیرهای دل‌چسبی و دل‌نشینی است. برای بازدید از این جنگل‌ها باید از نواحی تنکابن نیز عبور کنید. در این نواحی زیباترین چشم اندازها را مشاهده خواهید کرد.

 

رودخانه های خروشانی که از دشت های ییلاقی این نواحی عبور می‌کنند، بی شک دارای طبیعتی منحصر به فرد هستند. این مناطق دارای چشمه های آب معدنی مهمی است.

 

با عبور از این جاده ها و ارتفاعات می‌توانید، زیبایی ها بی شماری را مشاهده کنید. چمنزارها و مراتع این نواحی محل مناسبی برای چرای دام های روستایی است.

 

روستای امامزاده قاسم یکی از نواحی زیبایی است که در مسیر شما قرار داشته و می‌توانید از آن دیدن کنید. این منطقه در سال ۱۳۷۲ ثبت شده و یکی از دهستان های توریستی در این نواحی است. در فصل های مختلفی از سال این نواحی چشم اندازهای زیبایی دارد.

این جنگل‌ها با قرارگیری در ارتفاعات ییلاقی از زیبایی های بی شماری برخوردار هستند. جاذبه های طبیعی این نواحی از شمال کشور می‌تواند، مورد توجه باشد. این جنگل‌های هیرکانی از به هم پیوستگی بالایی برخوردار بوده و از شرایط آب و هوایی معتدلی نیز برخوردار هستند.

 

در این جنگل‌ها انواعی از پرندگان همچون دارکوب مشاهده می‌شوند. گونه هایی از درختان راش، چنار، ون و انبوهی دیگر از درختان در این جنگل‌ها زیبایی‌های بی شماری بخشیده اند.

 

جنگل دو هزار و سه هزار تنکابن.

 

در طی مسیر این جنگل‌ها می‌توانید، پیاده روی کنید و از لذت کوهنوردی نیز بهره‌مند شوید. این نواحی ویژه ماهی گیری بوده و دارای انواعی از رودخانه های خروشان است. ویژگی های فرهنگی این نواحی نیز می‌تواند، شما گردشگران را جذب کند. این نواحی امروزه یکی از تفریحگاه های مازندرانی برای گردشگران است.

 

اقامت در جنگل

برای اقامت در این منطقه جنگلی باید خانه های روستایی با معماری خاص و ویژه آن را انتخاب نمایید. اقامتگاه های بوم گردی در این نواحی نیز گزینه بسیار مناسبی هستند. در نزدیکی تنکابن نیز ویلاهای لوکسی وجود دارند که می‌توانید، اقامت داشته باشید.

 

 

به اشتراک بگذارید:

author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.