جنگل توسکستانی کجاست؟

جنگل توسکستانی یکی از مهم ترین مکان های تفریحی و گردشگری در شمال کشورمان است. این نواحی جنگلی به دلیل زیبایی های بی حد و مرز خود از سوی گردشگران زیادی مورد توجه قرار می‌گیرند. جاذبه های طبیعی در این نواحی جنگلی از یک سو و از سوی دیگر آب و هوای معتدلی که دارد، موجب جذب گردشگران زیاد به این نواحی شده اند.

 

معرفی جنگل توسکستانی

اگر به دنبال جنگل های بی نظیر هستید، می‌توانید سری به این نواحی از شمال بزنید. در نقطه ای از گرگان که دارای طبیعتی بکر و ناب است. شما برای بازدید از این مراتع جنگلی باید به روستایی با همین نام سفر کنید. مسیر دسترسی به این جنگل آسفالته بوده و در انتهای این مسیر نیز به شاهرود می‌رسید.

 

جنگل توسکستانی کجاست

 

در طی این مسیر پر پیچ و خم می‌توانید از چشم اندازهای مختلفی دیدن کنید. مناظر دلربا و دیدنی این جنگل ها بیش از هر چیز شما گردشگران را به سوی خود می‌کشانند.

 

این نواحی دارای طراوتی خاص بوده و بادهای بهاری آن دلنشین هستند. این نواحی جنگلی در فاصله ۴۰ کیلومتری از جنوب شرقی گرگان واقع شده اند و دارای مسیرهای کوهستانی بسیار زیبایی هستند.

 

طبیعت جنگل

بی شک این نواحی جنگلی دارای طبیعتی سرسبز و بکر بوده و از چشم اندازهای زیبایی برای گردشگران برخوردار هستند. این نواحی دارای درختانی بلند بوده و از پوشش های گیاهی متنوعی نیز برخوردار هستند.

 

در این منطقه انواعی از درختان توسکا و ارس را مشاهده می‌کنید. این نواحی به قدری زیبا است که به عنوان یکی از جاده های جنگلی معروف شناخته شده است. این نواحی از شرایط اقلیمی و جغرافیایی مناسبی نیز برخوردار هستند.

 

یکی دیگر از جذابیت های تماشایی این نواحی برای گردشگران رودخانه های پر آبی است که از میان آن جاری می‌شوند. این رودخانه ها بسیار پر آب بوده و از میان دو رشته کوه در این نواحی عبور می‌کنند.

 

این جنگل های سرسبز بی شک یکی از زیباترین نواحی توریستی و گردشگری در گرگان محسوب می‌شوند که می‌توانید از آن دیدن کنید. از مهم ترین پوشش های درختی در این نواحی می‌توان به بلوط، سرخدار و … اشاره نمود.

 

زمان مناسب برای سفر

بهترین زمان برای سفر به جنگل های توسکستانی فصل بهار است. در این فصل سرسبزی زیادی بر این نواحی حاکم بوده و می‌توانید از آب و هوای معتدل و مناسب آن نیز نهایت استفاده را داشته باشید.

 

جنگل توسکستانی کجاست؟

 

همان‌طور که می‌دانید، این جنگل ها در ارتفاعات کوهستانی قرار دارند، بنابراین هوای پارک و معتدلی دارند. فصل پاییز نیز زردی برگ های درختان و طبیعت چند به نحو دیگری جلوه نمایی خواهد کرد.

 

در سفر به این منطقه بهتر است، تجهیزات کافی همراه داشته باشید. این نواحی اغلب برای سفرهای گروهی مناسب بوده و می‌توانید در هتل های نزدیک به آن اقامت داشته باشید. اگر قصد دارید به جواهر دشت نیز سفر کنید میتوانید با کلیک روی کلمه آبی رنگ با جاذبه های گردشگری نشتارود آشنا شوید.

 

منبع arga-mag

 

به اشتراک بگذارید:

author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.