اطلاعات تماس

جلوگیری از لیز خوردن و زمین افتادن در زمستان با 7 نکته ساده

1. ایمنی بیرون از خانه شما

دنیای فراتر از خانه شما ممکن است پس از برف و یخ کمی غیرقابل پیش بینی باشد، اما شما می توانید کنترل مناطق اطراف خود را تا حد امکان برای کارهای روزمره خود ایمن کنید. این به این معنی است که از نمک در حد نیاز در پله های ایوان استفاده کنید و به طور منظم راهروی خود را بیل بزنید یا شخم بزنید . همچنین می توانید شن یا ماسه را روی هر قسمت یخی که ممکن است در طول شب ظاهر شود بریزید.

 

2. مراقب یخ سیاه باشید

 

جلوگیری از لیز خوردن و زمین افتادن در زمستان با 7 نکته ساده

 

ابتدا، مطمئن شوید که می دانید چگونه خطرات زمستانی را قبل از اینکه به سمت آنها قدم بردارید، شناسایی کنید. یکی از بزرگ‌ترین آن‌ها یخ سیاه است – و به ما اعتماد کنید، مانند سقوط یخ‌ها شوم است. خطرناک ترین چیز در مورد این نوع یخ این است که کاملاً با سنگفرش زیرین ترکیب می شود و سطح را نه تنها لغزنده، بلکه تقریباً نامرئی می کند. بهترین راه برای شناسایی یخ سیاه استفاده از سرنخ های زمینه است. مناطقی مانند پارکینگ ها، پیاده روها یا جاده ها همگی در معرض یخ سیاه هستند. نکته حرفه ای: اگر منطقه به خصوص تاریک است، بهتر است به اطراف بروید یا به طور کامل از آن اجتناب کنید.

 

3. کفش مناسب بپوشید

هنگام باز کردن بسته بندی کت و کلاه زمستانی خود ، مطمئن شوید که چکمه های برفی قابل اعتماد خود را نیز پاک کنید. چکمه های بلند با کفی ضخیم شما را گرم نگه می دارند و راه رفتن را در میان برف و لجن آسان می کنند. کف لاستیکی ضد لغزش برای روزهای یخبندان اضافی بهترین است. به علاوه، یک کفش مقاوم در برابر آب کمک زیادی به گرم نگه داشتن انگشتان پا می کند . اگر همچنان سعی می کنید در زمستان با دویدن یا دوچرخه سواری فعال بمانید ، مطمئن شوید که با وسایل لازم برای حفظ امنیت خود آماده هستید.

جلوگیری از لیز خوردن در زمستان

4. در مسیرهای پیاده روی تعیین شده و مسیرهای شخم زده راه بروید

با وفور برف در طول زمستان، بهتر است در مسیرهای تعیین شده که پاکسازی شده اند (در صورت امکان) بمانید. به پیاده روهایی که شخم زده شده اند بچسبید و مطمئن شوید که همیشه از خط عابر پیاده استفاده کنید. به یاد داشته باشید، مناطق خاصی که با آنها آشنا هستید ممکن است بعد از بارش برف متفاوت به نظر برسند، بنابراین نقشه را بررسی کنید و مطمئن شوید که مسیری روشن و ایمن برای هر پیاده روی یا مقصدی که به سمت آن می روید دارید.

 

5. قدم های آهسته و کوتاه بردارید

می‌توانید به راه رفتن ایمن در زمستان از پنگوئن‌ها توجه داشته باشید: پاهای خود را صاف، کمی به سمت بیرون بذارید و برای حفظ تعادل، بازوهای خود را در کنار خود نگه دارید و قدم‌های آهسته و کوتاه بردارید، این بهترین راه برای اطمینان از اینکه سطح یخی بهترین حالت را ندارد، این است.

جلوگیری از لیز خوردن و زمین افتادن در زمستان

 

6. از نرده ها استفاده کنید

همان پله‌های بیرونی که برای رسیدن به محل کار بالا و پایین می‌روید ممکن است اکنون پوشیده از یخ یا برف باشد. هوشیار باشید! هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها حتما از نرده ها استفاده کنید تا تعادل خود را حفظ کنید. حتی پله‌های داخلی در راهروهای ساختمان‌ها می‌توانند دارای یخ ذوب شده باشند که می‌تواند خطری ایجاد کند. هر زمان که ممکن است، چیزی را نگه دارید !

 

7. مراقب جلوی پایتان باشید

حتی اگر در حال رانندگی به سمت مقصد خود هستید، باز هم باید در هنگام ورود و خروج از خودرو محتاط باشید. یخ می تواند بین اتومبیل ها روی زمین تشکیل شود و اغلب توسط برف سبک پنهان می شود. همچنین، حتما قبل از رانندگی در شرایط زمستانی، شیشه های ماشین خود را (و همچنین برف پاک کن ها) را کاملا خراش دهید.

 

اگر شروع به سقوط کردید، این کاری است که انجام می دهید

حفظ تعادل خوب یکی از عوامل جلوگیری از سقوط است. در حالی که مهم است هر کاری که می توانید برای جلوگیری از سقوط انجام دهید، گاهی اوقات لغزش هنوز اتفاق می افتد. اگر اینطور است، مطمئن شوید که می دانید چگونه ایمن سقوط کنید. دکتر همیلتون توصیه می کند سر خود را تا حد امکان بپوشانید و بدن خود را بچرخانید تا به جای پشت یا جلو به پهلو بیفتید. تا حد امکان سعی کنید بدن خود را شل نگه دارید و دست ها و پاها را خم کنید تا آسیب نبینید.

جلوگیری از لیز خوردن و زمین افتادن در برف

سخن آخر

وقتی زمستان فرا می رسد، زندگی ادامه دارد. شما هنوز هم مجبور خواهید بود خانه خود را برای کار، انجام امور و انجام کارهای بیرون از منزل ترک کنید و از اقدامات احتیاطی مناسب برای سالم ماندن استفاده کنید. با پوشیدن لباس مناسب زمستانی، توجه به نحوه راه رفتن و اجتناب از مناطق یخ زده، در طول فصل زمستان خود را ایمن (و گرم) نگه می دارید. 

منبع: salamdonya

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.