پارک جنگلی سراوان کجاست؟

پارک جنگلی سراوان یکی از جاذبه های مهیج و دیدنی در استان گیلان است. این پارک بسیار قدیمی و وسیع است. امروزه گردشگران زیادی از نقاط مختلفی برای بازدید از این نواحی سفر می‌کنند.

 

پوشش های درختی و جنگلی در این نواحی اهمیت زیادی دارند. گونه های گیاهی مختلفی که در این نواحی می‌توانید مشاهده کنید، بسیار مهم هستند. شما در این نواحی تفریحات زیادی خواهید داشت.

 

پارک جنگلی سراوان کجاست

 

زیبایی های پارک جنگلی سراوان

یکی از مهم ترین و قدیمی ترین منطق جنگلی در استان گیلان این پارک جنگلی بوده که از اهمیت ویژه ای برخوردار است و سالانه مسافران زیادی به آن سفر می‌کنند تا از دیدن این جنگل لذت ببرند.

 

اگر قصد سفر به شهر رشت را دارید، این جنگل بی نظیر یکی از بهترین گزینه ها در طول سفر است که می‌تواند یک روز تفریحی عالی را برای هر مسافری بسازد. وسعت این پارک حدود ۱۴۸۷ هکتار بوده که از تنوع گونه های گیاهی مختلف برخوردار است.


بازدید از پارک سراوان

بازدید از این پارک برای مسافران رایگان است و با پرداخت ورودی پارکینگ می‌توانند، در تمامی طول روز و یا شب به آن سفر کنند. بهترین زمان سفر به این پارک زیبا اواسط بهار الی اواخر تابستان بوده که از چشم انداز فوق العاده ای برخوردار است. اگر قصد بازدید از این جاذبه طبیعی زیبا را دارید باید به اتوبان کرج_قزوین سفر کنید و بعد از آن به ورودی اتوبان قزوین رشت بروید.

 

این جاذبه دارای آلاچیق هایی برای اسکان مسافران است که اگر در خلوتی این پارک به آنجا بروید، شاید بتوانید در آن ها اسکان داشته باشید. همچنین در این پارک جنگلی انواع تفریحات از جمله پینت بال، موتور چهارچرخ، قایق سواری و … وجود دارد که می‌تواند شما را سرگرم خود نماید.

 

این پارک دارای یک سرسبزی بسیار بی نظیر است که می‌تواند هر مسافری را مجذوب خود نماید. همچنین در این پارک جنگلی مساجد برای استراحت و عبادت نیز وجود دارد.


تفریح در پارک سراوان

پارک جنگلی سراوان از پارک های مهم و بی نظیر دنیا هستند. از مهم ترین جاذبه های تفریحی در این منطقه جنگلی می‌توان به قایق سواری و … اشاره کرد. همان‌طور که می‌دانید دریاچه سراوان نیز در میان جاذبه های استان گیلان اهمیت بالایی دارد.

 

ورزش های پینت بال، موتورسواری، پیاده روی و … از مهم ترین تفریحاتی هستند که شما در این نواحی از آن لذت می‌برید. ثبت تصاویر هنری زیبا از طبیعت نیز می‌تواند تجربه خاص دیگر برای شما گردشگران باشد.

 

پارک _جنگلی _سراوان

 

آبگیر کوچکی که در ابتدای ورودی این پارک قرار دارد، یکی از جذابیت های این پارک برای گردشگران بوده. قایق قو نیز که در میانه این پارک و در دریاچه واقع شده است، برای گردشگران جذابیت زیادی دارد.

 

این پارک از زیباترین مکان های دیدنی استان گیلان بوده و هر ساله علاقه‌مندان زیادی را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می‌کند. در سفر به این نواحی باید لباس های مناسب و کفش های مناسب داشته باشید تا به خوبی پیاده روی کنید.

 

منبع  arga-mag

 

به اشتراک بگذارید:

author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.